Vitajte na kariérnom webe spoločnosti CertiCon

Pavel Říšský

Pavel Říšský

Pavel Říšský, SW inžinier

V CertiCone som začínal na pozícii Výskumný pracovník Junior, postupom času som sa vypracoval a posunul sa až k vývoju SW. Keď som sa rozhodoval, oslovila ma zaujímavá kombinácia výskumu a vývoja na projekte tvorby unikátneho SW pre najväčšieho európskeho výrobcu lietadiel.

Mal som šťastie, že som sa s CertiConom zoznámil už pri štúdiu na jednom z veľtrhov. Svoje prvé pracovné skúsenosti som teda začal naberať na tej správnej adrese, na 12. poschodí s najkrajším výhľadom na Plzeň. Naše rady sa však stále rozširujú, a tak sa plzenská pobočka presídlila do miestnej najmodernejšej kancelárskej budovy, vďaka čomu máme pri práci naozajstný komfort a široké relaxačné zázemie.

Pracujem na projekte Epiqa, ktorý je pre mnohých atraktívny okrem iného šírkou možností uplatnenia. Od čistej matematickej teórie a operačnej analýzy pri práci na vývoji nášho Rozvrhovača, po aktuálne technológie aplikované na ostatných komponentoch.

Keďže väčšia časť môjho tímu sídli v Prahe, pri nástupe som počítal s častými služobnými cestami. Postupom času sa však elektronická komunikácia ukázala byť dostačujúca a cesty do Prahy sú teraz skôr vítaným spestrením.

Okrem otvoreného prístupu a rýchlosti reakcie na podnety ma vo firme stále milo prekvapuje hlavne prívetivá kultúra; najmä priateľský vzťah manažmentu. Najväčším benefitom je pre mňa funkčný kolektív, v ktorom sa nám darí na originálne teambuildingy nadviazať nielen ďalšími športovými akciami.