Vitajte na kariérnom webe spoločnosti CertiCon

Ondřej Šípka

Ondřej Šípka

Ondřej Šípka, riaditeľ divízie Medical Solutions

Oblasť zdravotníctva má v CertiCone dlhoročnú tradíciu. O to, aby všetko prebiehalo, ako má, sa stará Ondřej Šípka, riaditeľ divízie Medical Solutions.

Ako člen vedenia sa starám o to, aby u nás v divízii všetko bežalo ako po masle. Sme zameraní na realizáciu projektov pre segment zdravotníctva so špecializáciou na odbor arytmológie, tzn. oblasť porúch srdcového rytmu a prevenciu srdcového zlyhania. Naša práca má teda priamy dopad na životy ľudí.

Práce máme naozaj veľa, väčšina našich projektov sa venuje softvérovému vývoju a verifikačnému testovaniu, navrhujeme SW architektúru, špecifikujeme riešenia alebo tvoríme formálnu dokumentáciu. Vďaka softvéru, ktorý nielen vyvíjame, ale aj testujeme, môžu lekári uviesť do chodu implantabilné zariadenia, akými sú napr. kardiostimulátory alebo kardioverter-defibrilátory. Ďalšie projekty v našej divízii sa sústredia na analýzu dát z týchto zariadení. Realizujeme však aj ďalšie projekty, ktoré majú oveľa širší presah. Navyše výstupy z našich projektov nájdete už vo všetkých významných nemocniciach a klinikách po celom svete. Vďaka tomu, že na projektoch používame najrôznejšie technológie, si tu každý príde na to svoje.

Na vývoji celého ekosystému sa podieľa bezmála 200 odborníkov od skúsených vývojárov, SW inžinierov, testerov, SW architektov, cez projektových a líniových manažérov a ďalších. Sme teda najväčšou divíziou v CertiCone. Mojou najväčšou radosťou je potom vidieť úspechy jednotlivých tímov, ktoré sa zaoberajú dlhodobými a náročnými úlohami.

Napriek tomu, že úloh a práce máme stále dosť, veľmi dobre sa nám darí nastaviť také tempo, aby sme mohli skĺbiť osobný a pracovný život. Vo firme navyše panuje príjemná a pohodová atmosféra, a hoci to znie ako klišé, máme naozaj skvelý kolektív aj firemnú kultúru. Teší ma, že firma dáva príležitosti na sebarealizáciu a rozvoj, a pritom ponúka stabilnú prácu a prostredie, v ktorom sa každý cíti bezpečne.