Vitajte na kariérnom webe spoločnosti CertiCon

Martin Jašek

Martin Jašek

Martin Jašek, SW inžinier

Moja cesta k CertiConu bola celkom jednoduchá. Som z Olomouca, čo je mesto bez technickej univerzity, takže možnosti uplatnenia v IT boli pomerne limitované. Zhodou okolností však práve v tom istom čase padlo rozhodnutie CertiConu založiť pobočku v Olomouci. A tak som do tohto vlaku naskočil.

Obrovskou výhodou práce v CertiCone je, že sme rozštiepení na projektoch pre rôznych zákazníkov. Páči sa mi, že na pobočke každý pracujeme na niečom úplne inom. Je tak možné vybrať si projekt presne podľa technológií, skúseností ale aj osobných preferencií. Chcete zachraňovať životy, riadiť výrobu alebo aplikovaný výskum? Samozrejmosťou je možnosť cestovať za kolegami na iné pobočky alebo rovno za zákazníkom.

Jednou z priorít firmy totiž je, aby kancelárie boli dobre dostupné MHD (v Olomouci a Plzni potom vyložene v bezprostrednej blízkosti vlakovej stanice). Úplne pochopiteľne sú naše kancelárie moderne vybavené, nechýbajú priestory na relaxáciu a stretávanie kolegov z rôznych projektov. A kto chce, môže pracovať aj na diaľku.

Ja osobne pracujem na veľmi malom projekte pre nemeckého zákazníka v oblasti automotive, pre ktorého vyvíjam internú desktopovú aplikáciu v Jave.