Vitajte na kariérnom webe spoločnosti CertiCon

Martina Kučerová

Martina Kučerová

Martina Kučerová, SW test inžinier

Mojím odrazovým mostíkom pre prácu v IT bola Digitálna akadémia usporadúvaná Czechitas, organizáciou zaoberajúcou sa vzdelávaním žien v rôznych oblastiach IT. Počas intenzívneho štvormesačného vzdelávacieho maratónu zameraného na testovanie softvéru som mala možnosť spoznať sa s niekoľkými zamestnancami CertiConu – to som ešte ani netušila, že to budú moji budúci kolegovia. Počas kurzu sa stali mojimi lektormi a mentormi a ich nadšenie pre prácu aj dobré skúsenosti s CertiConom ma doviedli k tomu, že aj ja by som chcela byť súčasťou tejto firmy.

Aktuálne pracujem ako SW test inžinier junior, ale aj napriek juniorskej pozícii mám každý deň možnosť pracovať samostatne a mám vlastnú zodpovednosť za svoju prácu. Nie sú mi zverované len repetitívne a jednoduché úlohy a vďaka tomu mám možnosť sa neustále posúvať a zlepšovať, vo veľmi krátkom čase som sa tak naučila veľa nových vecí.

Práca v CertiCone mi dáva neskutočné množstvo možností. Pracujeme s modernými technológiami a aj ako junior mám príležitosť sa podieľať napríklad na záťažovom testovaní nášho SW a vývoji automatizovaných testov. Okrem práce máme, samozrejme, skvelý kolektív. Kolegovia sú mi vždy ochotní pomôcť s akokoľvek zložitejším problémom, ktorý práve riešim. Môžem ďalej rozvíjať svoje doterajšie znalosti a práca v krásnych moderných kanceláriách je jednoducho radosť. A keď si práve potrebujem odpočinúť, zájdem do našej skvelej relax zóny.

CertiCon sa však nebál dať mi príležitosť!