Vitajte na kariérnom webe spoločnosti CertiCon

Adam Ficenec

Adam Ficenec

Adam Ficenec, SW inžinier

Keď som ešte počas štúdia hľadal prácu v odbore, CertiCon sídlil hneď vedľa mojej školy. Pán profesor Mařík bol vtedy jedným z predstaviteľov odborov kybernetiky, ktorú som študoval, a tak bola práca v CertiCone vcelku logickým krokom. Nastúpil som ako tester junior a neskôr som na vlastnú žiadosť dostal možnosť sa posunúť na pozíciu vývojára. Momentálne pracujem ako softvérový inžinier a vedúci projektu v divízii Software Solutions. Projekt, na ktorom pracujem, začínal v rovnakom čase, ako som začínal na pozícii vývojára. Pociťujem tak aj istú osobnú zodpovednosť za jeho údržbu a prezentáciu.

Práca v CertiCone je jedinečná a zaujímavá svojím neformálnym prístupom k zamestnancom, ktorý sa nemení ani s rastom spoločnosti. CertiCon pre mňa znamená predovšetkým pokojnú istotu. Na firme si cením úsilie, ktoré venuje tomu, aby nemusela prepúšťať zamestnancov v dôsledku svetových kríz. Som vcelku pohodlný človek, ktorý nemá príliš rád veľké zmeny, a táto firemná mantra je tak pre mňa veľmi upokojujúca. Obzvlášť v týchto turbulentných časoch.

Vďaka CertiConu a možnostiam, ktoré ponúka, som navyše mohol vydať prvú vlastnú knihu Dustworld a aj naďalej sa môžem venovať písaniu, ďalším koníčkom a rodine.